Mafia Wrocław czyli jedna z największych gier miejskich w Polsce!

Przedstawiamy Wam Mafię Wrocław – największą grę miejską w Polsce! Jest to gra miejska tworzona nieprzerwanie od 8 lat przez członków Klubu Podróżników BIT przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Każdego roku udział w niej bierze około 500 uczestników – nie tylko studentów.

Uczestnicy gry przez 6 tygodni mają za zadanie wytropić swój cel i zabić w symboliczny sposób, poprzez nałożenie ręki z białą rękawiczką na ramię. W tym samym czasie ktoś inny będzie szukał właśnie ich! Każdy z uczestników ma także prawo do uzyskanie nietykalności, ale tylko na okres 30 minut! Wystarczy podnieść rękę z białą rękawiczką do góry, gdy tylko zobaczysz swojego potencjalnego oprawcę! W czasie trwania gry organizowane są mafijne stypy, czyli imprezy, podczas których świętuje się śmierć wyeliminowanych graczy. W tym czasie trwa „zawieszenie broni” więc można przyjść bez obaw, że ktoś pozbawi nas życia. W tym roku nowością w projekcie była możliwość tworzenia rodzin Mafii – pozwala to na współpracę ze swoimi znajomymi, a punkty za każde zabójstwo liczone jest na konto indywidualne i wspólne.

Jednak oczywiście jest haczyk! Możliwe jest wylosowanie członka swojej rodziny na kolejny cel do wyeliminowania. Wtedy to od gracza zależy, czy gra dla siebie, czy dla całej drużyny. W trakcie gry organizowane są konkursy dla uczestników, w których do wygrania są ciekawe nagrody. Ponadto na koniec gry zostanie nagrodzony indywidualnie najlepszy morderca oraz najlepsza rodzina Mafii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz