Na samą myśl o świętach każdy z nas ma wiele skojarzeń – choinka, wigilijna kolacja, pierniczki, góry prezentów, grzaniec. Dla nas nieodzowną grudniową tradycją są wyjazdy do jednego z europejskich miast, gdzie odwiedzamy piękny świąteczny jarmark. Projekt ten to wyjątkowa okazja, aby zwiedzić i lepiej poznać dane miasto, jego zabytki i lokalne przysmaki, co jest o wiele łatwiejsze dzięki tradycyjnie organizowanej grze miejskiej. Dobra zabawa i wspólna integracja to sztandarowe elementy Jarmarku Bożonarodzeniowego.

W 2018 roku zawitaliśmy do Bratysławy, stolicy Słowacji. Tamtejszy jarmark ugościł nas prawdziwą eksplozją smaków i zapachów. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się przepyszne loksze, medovina i oczywiście grzane wino. W ciągu dnia uczestnicy projektu przemierzali miasto Traktem Królewskim, na którym czekały na nich przeróżne zadania do wykonania, a najlepsi uczestnicy gry miejskiej otrzymali atrakcyjne nagrody. Wieczór natomiast spędziliśmy odwiedzając świąteczny jarmark i pięknie oświetlone uliczki Starego miasta.

W 2019 roku Team Jarmarku zabrał nas do Monachium, stolicy Bawarii w Niemczech. Nie obyło się bez zjedzenia klasycznych Bratwurstów, napicia się bawarskiego piwa oraz przede wszystkim grzanego wina. Tuż po przyjeździe uczestnicy zostali podzieleni na grupy, w których każdy wcielał się w role świątecznych bohaterów, a następnie z mapą w ręku wzięli udział w grze miejskiej. Wieczór spędziliśmy na wymienianiu się wrażeniami w jednym z tradycyjnych, bawarskich barów. Kolejnego dnia najlepsi uczestnicy gry miejskiej otrzymali atrakcyjne nagrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz