Na samą myśl o świętach każdy z nas ma wiele skojarzeń – choinka, wigilijna kolacja, pierniczki, góry prezentów, grzaniec. Dla nas nieodzowną grudniową tradycją są wyjazdy do jednego z europejskich miast, gdzie odwiedzamy piękny świąteczny jarmark. Projekt ten to wyjątkowa okazja, aby zwiedzić i lepiej poznać dane miasto, jego zabytki i lokalne przysmaki, co jest o wiele łatwiejsze dzięki tradycyjnie organizowanej grze miejskiej. Dobra zabawa i wspólna integracja to sztandarowe elementy Jarmarku Bożonarodzeniowego.

W 2018 roku zawitaliśmy do Bratysławy, stolicy Słowacji. Tamtejszy jarmark ugościł nas prawdziwą eksplozją smaków i zapachów. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się przepyszne loksze, medovina i oczywiście grzane wino. W ciągu dnia uczestnicy projektu przemierzali miasto Traktem Królewskim, na którym czekały na nich przeróżne zadania do wykonania, a najlepsi uczestnicy gry miejskiej otrzymali atrakcyjne nagrody. Wieczór natomiast spędziliśmy odwiedzając świąteczny jarmark i pięknie oświetlone uliczki Starego miasta.

W 2019 roku Team Jarmarku zabrał nas do Monachium, stolicy Bawarii w Niemczech. Nie obyło się bez zjedzenia klasycznych Bratwurstów, napicia się bawarskiego piwa oraz przede wszystkim grzanego wina. Tuż po przyjeździe uczestnicy zostali podzieleni na grupy, w których każdy wcielał się w role świątecznych bohaterów, a następnie z mapą w ręku wzięli udział w grze miejskiej. Wieczór spędziliśmy na wymienianiu się wrażeniami w jednym z tradycyjnych, bawarskich barów. Kolejnego dnia najlepsi uczestnicy gry miejskiej otrzymali atrakcyjne nagrody.

Z kolei w roku 2021 mieliśmy przyjemność odwiedzić przepiękny Budapeszt. Podczas wyjazdu odbyła się gra miejska, którą wcześniej przygotował niezastąpiony Team Jarmarku. Oczywiście dla zwycięzców przewidziane były nagrody. Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie miasta. Wieczorem wszyscy wybraliśmy się na jarmark bożonarodzeniowy, aby skosztować grzane winko oraz wiele innych pyszności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz