Auto Stop Race to jedyny w swoim rodzaju wyścig, którego uczestnicy mają za zadanie, dotrzeć do wybranego miasta w Europie, przemieszczając się jedynie autostopem. W wyścigu udział bierze ponad 1000 osób, które podróżują parami.

Na campingu-mecie czekają na nich dobra zabawa, koncerty znanych artystów i inne przygotowane przez organizatorów atrakcje. Jest to największe tego typu wydarzenie w Europie. Projekt skierowany jest do studentów i ma na celu zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu, budowania swojej odwagi, a także pasji podróżniczej.

Wyścig odbywa się raz w roku, podczas majówki i startuje z kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Auto Stop Race powstał w 2009 roku, z inicjatywy Grzegorza BurdynowskiegoŁukasza Folmera, oraz Adama Najbara. Odbyła się wtedy pierwsza w historii edycja wyścigu, która była zbiorem pomysłów i wizji ówczesnych Organizatorów. Projekt powstał wraz z reaktywującym się wtedy na Uniwersytecie Ekonomicznym – Klubem Podróżników BIT, a sam był inspirowany gdańskim wyścigiem MMA (Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe). Pierwsza edycja zabrała swoich uczestników do chorwackiej Puli i zainteresowała 172 osoby.

To ogromnie znaczące z perspektywy czasu wydarzenie, określiło konwencje wyścigu, jego misje i najważniejsze założenia, które realizowane są do dzisiaj. W kolejnych latach wyścig rósł i zbierał coraz to więcej chętnych do podjęcia autostopowego wyzwania. Tak z 172 osób Auto Stop Race urósł do dzisiejszego 1000 uczestników.

W poprzednich edycjach udało nam się odwiedzić jeszcze takie miejsca, jak: Rimini, Barcelona, Rzym, Dubrownik, Walencja, Półwysep Chalcydycki, wyspa Evia oraz Tarquinia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz